Jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przy sprzedaży?

  • Data dodania: 18.01.2024
  • Autor wpisu: Damian Zając
  • Tagi: #unikaniebłędów, #najczęstszebłędy
Myślisz o sprzedaży swojej nieruchomości? Chcesz, aby cały proces przebiegł sprawnie i bezpiecznie? Musisz się do tego odpowiednio przygotować. Poznaj 10 najczęstszych błędów właścicieli sprzedających swoje nieruchomości i dowiedz się, jak ich uniknąć.

1. Zbyt wysoka cena na start
Chcesz szybko i sprawnie sprzedać nieruchomość, jednak przez wiele tygodni brak zainteresowania nią? Jednym z często popełnianych błędów jest ustawienie zbyt wysokiej ceny na start. Przeceniona nieruchomość sprawia, że potencjalni inwestorzy nawet nie zapoznają się z Twoją ofertą. Kluczowe jest ustalenie ceny rynkowej.

2. Niewłaściwe przygotowanie nieruchomości
Kolejnym częstym błędem jest nieodpowiednie przygotowanie nieruchomości. Dotyczy to nie tylko jej wysprzątania, ale również wykonania drobnych napraw. Detale wpływają na powodzenie transakcji, dlatego nie wolno ich zaniedbać. Zadbaj o home staging, a szybciej sprzedaż swoje mieszkanie lub dom.

3. Źle poprowadzona prezentacja
Nawet najlepszą nieruchomość trudno będzie sprzedać, jeżeli jej prezentacja zostanie źle przeprowadzona. Dotyczy to m.in. pospieszania potencjalnego kupca, braku odpowiednich i rzetelnych odpowiedzi czy też niewystarczającego zaopiekowania się klientem. Wymaga to odpowiedniego doświadczenia i wyczucia, które nabywa się z czasem.

4. Brak promocji w internecie
Od wielu lat to internet jest głównym kanałem, w którym poszukuje się nieruchomości. Brak promocji w internecie w postaci ofert sprzedaży sprawia, że zmniejsza się szansę na szybkie dotarcie do kupca. Dobrze łączyć ze sobą różne kanały, w tym m.in.: portale ogłoszeniowe i media społecznościowe.

5. Brak dobrych zdjęć nieruchomości
Ludzie kupują oczami. To sprzedażowa prawda stara, jak świat. Właśnie dlatego warto zadbać o wysokiej jakości zdjęcia i prezentację multimedialną nieruchomości. Słabe zdjęcia wykonane w pośpiechu zmniejszają szansę na sprzedaż.

6. Niski standard komunikacji i brak profesjonalizmu
Zakup nieruchomości wiąże się z wysokim wydatkiem. Oznacza to, że kupujący oczekują profesjonalizmu i wysokiego standardu komunikacji. Wprowadzanie klienta w błąd lub unikanie odpowiedzi na wybrane kwestie sprawią, że potencjalny inwestor zrezygnuje z zakupu. Postaw na szczerość i zrozumienie, a proces sprzedaży nabierze tempa.

7. Mała wiedza na temat rynku nieruchomości
Im więcej wiesz o rynku nieruchomości, tym łatwiej będzie Ci przeprowadzić transakcję sprzedaży. Oczywiście właściciele często nie mają czasu, aby dokładnie zgłębić ten temat. Właśnie dlatego w wielu sytuacjach optymalnym wyborem jest skorzystanie z usług agenta nieruchomości.

8. Osobiste przywiązanie do nieruchomości
Normalne jest to, że przywiązujemy się do nieruchomości, z którymi mamy dobre wspomnienia. Trudno sprzedać dom lub mieszkanie, w którym się dorastało. Takie osobiste zaangażowanie może utrudniać proces sprzedaży. Na szczęście skorzystanie z usług zewnętrznego agenta eliminuje ryzyko popełnienia tego błędu.

9. Brak elastyczności w negocjacjach
Negocjacje nie polegają na postawieniu na swoim za wszelką cenę. Wymagają doświadczenia, znajomości technik negocjacyjnych oraz psychologii. Warto pozostać elastycznym, aby doprowadzić do transakcji, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron. Brak elastyczności to błąd, który odstrasza potencjalnych kupców.

10. Źle dobrany agent nieruchomości
Sprzedaż nieruchomości warto prowadzić ze wsparciem renomowanego i zaufanego agenta. Od jego doświadczenia i wiedzy zależy to, czy transakcja zostanie przeprowadzona skutecznie. Jeżeli podejmiesz złą decyzję w tym zakresie, to nie będziesz mieć pewności, czy agent będzie działał na Twoją korzyść.

Jako Salon Nieruchomości dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o interes naszych klientów i wyeliminować błędy popełniane przez właścicieli w trakcie sprzedaży nieruchomości. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Przycisk Wróć do góry